Peugeot 3008

TECHNOLOGIE

Systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji dodatkowo zwiększają komfort i bezpieczeństwo podróżujących nowym SUV-em PEUGEOT 3008 oraz ułatwiają przejście do w pełni autonomicznej jazdy.

Wszystkie systemy – monitorowanie zgodności z przepisami (rozszerzone odczytywanie znaków drogowych) i wspomaganie w ruchu drogowym (pakiet Drive Assist Plus, aktywny tempomat Stop&Go, monitorowanie pasa ruchu) czy też analiza otoczenia (aktywne monitorowanie martwego pola) – stanowią dodatkową gwarancję bezstresowej jazdy.

Inspirująca stylistyka nadwozia

Linia nadwozia nowego SUV-a PEUGEOT 3008 doskonale odzwierciedla jego wyrazisty charakter, który harmonijnie łączy siłę i łagodność. Nowy przód zrywa z dotychczasową stylistyką i nadaje mu silną osobowość. Ten model klasy premium zapoczątkowuje nową epokę śmiałych i nowoczesnych rozwiązań.

UNIKATOWE DOZNANIA Z PEUGEOT i-COCKPIT®

Z ergonomicznym, wysokiej klasy miejscem kierowcy PEUGEOT i-Cockpit® w nowej wersji

prowadzenie nowego SUV-a PEUGEOT 3008 staje się proste i intuicyjne, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego komfortu i bezpieczeństwa.

Kompaktowa kierownica zapewnia bardziej intensywne doznania z jazdy i ułatwia manewrowanie.

Nowy ekran dotykowy HD 10” z nawigacją 3D i funkcją poleceń głosowych został wyposażony w technologię „multi-touch”. Eleganckie, chromowane przełączniki typu toggle switch zapewniają szybki, intuicyjny dostęp do funkcji zwiększających komfort jazdy.

RODZAJE SILNIKÓW

Wszystkie jednostki z bogatej gamy silników spalinowych montowanych w nowym SUV PEUGEOT 3008 są wyposażone w system Stop&Start.

– Silniki benzynowe to gwarancja wysokich osiągów i przyjemności z jazdy: PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, 

  • PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
  • PureTech 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8,
  • PureTech 180 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

– Silniki wysokoprężne* stanowią połączenie wysokich osiągów i niskiej emisji CO2:

  • BlueHD 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
  • BlueHD 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

Nowa, automatyczna, 8-stopniowa skrzynia biegów EAT8 zapewnia szybką i płynną zmianę przełożeń dzięki technologii Quickshift i łopatkom zmiany biegów pod kierownicą. Efektem optymalizacji zmiany przełożeń jest oszczędność paliwa i wyższy komfort użytkowania, a także większa przyjemność i radość z jazdy.

GALERIA